4 medaile z halových MSR pre akadémiu

28.04.2019

4 Medaile z halových MSR pre Akadémiu.

Matchpoint tennis academy je mladá tenisová akadémia v Púchove, ktorá niekoľko rokov pôsobila ako STC Tennis Academy, no v roku 2017 sa od STC odpojila a začala plniť svoju víziu jedinečného tréningového procesu. Jeho hlavným cieľom je komplexný rozvoj detí, teda nekladie dôraz len na šport, ale aj na vzdelanie detí a ich osobnostný rozvoj, k čomu patrí aj ich individuálny prístup ku každému hráčovi. Zároveň cieľom akadémie je aj vychovať si “svoje deti“ – teda svojich hráčov, ktorým sa venujú už od ranného veku.

 

Deti, ktoré trénujú v MatchPoint Tennis Academy akadémii dosiahli výrazné úspechy v rámci Slovenskej republiky na tohtoročných  halových majstrovstvách SR rovno v niekoľkých kategóriách.

 

TK HSC Piešťany- 12. – 15. 1. 2019  – mladší žiaci

Matej Markovič, ktorý akadémiu navštevuje už od svojich piatich rokov, patrí medzi odchovancov akadémie. Matej je rebríčkovo  prvý na Slovensku, vďaka čomu sa dostal na halové MSR priamou nomináciou.Matej spadá do kategórie mladších žiakov, v ktorej potvrdil úlohu favorita a turnaj vyhral vo dvojhre. V semifinále porazil Pavola Bíleho (z klubu TC EMPIRE Trnava) po vyrovnanom boji 7:6  6:1. Vo finále sa stretol s Danielom Balaščákom ( z Tenisovej akadémie Prešov) a vyhral 6:1 6:0. Vo štvorhre obsadil druhé miesto kde spolu s Dávidom Polákom (z Tenis Club Nové Zámky) podľahli Filipovi Drábovi (z Tenisová akadémia Prešov ) a Danielovi Balaščákovi (z Tenisová akadémia Prešov) 3:6 a 2:6.

 

ŠK Pepas Slovenská Ľupča  5. – 8. 1. 2019 –  Staršie žiačky

Petra Janigová je tak isto odchovancom akadémie, keďže ju navštevuje už od svojich šiestich rokov. Petra momentálne spadá do kategórie starších žiačok, kde sa jej darilo najmä vo štvorhre, v ktorej spolu s Ninou Kyseľovou ( z TC Topoľčany) obsadili tretie miesto, keď v semifinále podľahli prvému nasadenému páru – Irine Balus (z TK Žilina) a Emma Tóthová (z TK LOVE 4 tennis Bratislava) 2:6 3:6 .

 

OZ ŠK Odema Púchov – 9. – 12. 2. 2019 -Dorastenky

Lucia Maliňak síce nie je odchovancom akadémie, no tiež má svoj špecifický príbeh. Lucia sa narodila na Slovensku, no spolu s rodinou odcestovala do Nemecka, odkiaľ sa v svojich štrnástich rokoch vrátila na Slovensko aby mohla trénovať v MatchPoint Tennis Academy, keďže tu našla lepšie podmienky na svoj športový rast. Lucia spadá do kategórie dorasteniek, v ktorej sa jej podarilo v silnej štvorhrovej konkurencii  stať majsterkou Slovenska vo štvorhre spolu s Miou Chudejovou(z TK Žilina).V semifinále porazili prvé nasadené – Sáru Suchánkovú (z MŠK Poprad-Tatry) a Radku Zelničkovú (z TC Empire Trnava) 1:6  6:4  10:6.Vo finále spolu porazili Ninu Ďarmatiovú (z Lieskovský tenisový klub-LTC) a Méri Eszter (z TK Slávia STU Bratislava) 3:6 6:3 10:8.